Wuběr rěčow:

Zwjazkowa zhromadźizna

Zwjazkowa zhromadźizna je hłowny organ Zarjadniskeho zwjazka "Při Klóšterskej wodźe" a rozsudźi w zakładnych naležnosćach zarjadniskeho zwjazka. Zwjazkowa zhromadźizna wobsteji z předsydy, pjećoch wjesnjanostow abo jich zastupjerow a z jědnaće čestnohamtskich zapósłancow sobustawskich gmejnow. Z rjadow zwjazkoweje zhromadźizny wuzwoli so městopředsyda zarjadniskeho zwjazka.

Dalše informacije wopisuja §§ 7, 8, 9 a 10 zarjadniskich wustawkow (hlej Wobydlerski serwis).

  1. Měrko Domaška ze Serbskich Pazlic (Předsyda)
  2. Kliman, Marko z Prawoćic - wot 01.08.2015 (Gmejna Chrósćicy)
  3. Šołta, Bosco z Prawoćic (Gmejna Chrósćicy)
  4. Nuk, Roman z Nuknicy (Gmejna Chrósćicy)
  5. Žur, Křesćan z Pěskec (Gmejna Njebjelčicy)
  6. Delenk, Lukaš z Njebjelčic (Gmejna Njebjelčicy)
  7. Wätzig, Enrico z Serbskich Pazlic (Gmejna Njebjelčicy)
  8. Rjeda, Stefan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
  9. Rychtar, Daniel z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
  10. Lipič, Konrad z Jawory (Gmejna Pančicy-Kukow)
  11. Anders, Štefan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
  12. dr. Walda, Beno z Worklec (Gmejna Worklecy)
  13. Kralowa, Marlies z Smječkec (Gmejna Worklecy)
  14. Brücknerowa, Siegrid z Noweje Wjeski (Gmejna Worklecy)
  15. Hrjehor, Jan z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
  16. Luhmann, Eduard ze Smjerdźaceje (Gmejna Ralbicy-Róžant)
  17. Šołta, Michał z Róžanta (Gmejna Ralbitz-Róžant)
  1. Ryćer, Alfons ze Šunowa (Předsyda)
  2. Brußk, Franc z Worklec (Gmejna Worklecy)
  3. Delenk, Lukaš z Njebjelčic (Gmejna Njebjelčicy)
  4. Fussy, Rudolf z Kašec (Gmejna Pančicy-Kukow)
  5. Kokla, Achim z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
  6. Brücknerowa, Siegrid z Noweje Wjeski (Gmejna Worklecy)
  7. Brycka, Maćij z Prawoćic (Gmejna Chrósćicy)
  8. Cyž, Tadej z Chrósćic (Gmejna Chrósćicy)
  9. Bjeńš, Tomaš z Konjec (Gmejna Ralbicy-Róžant)
  10. Hanski, Sigmar z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
  11. Kralowa, Marlies z Smječkec (Gmejna Worklecy)
  12. Mikela, Handrij z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
  13. Rjeda, Stefan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
  14. Šołta, Bosco z Prawoćic (Gemeinde Chrósćicy)
  15. Šołta, Michał z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
  16. Wätzig, Enrico z Serbskich Pazlic (Gmejna Njebjelčicy)
  17. Žur, Křesćan z Pěskec (Gmejna Njebjelčicy)
    1. Ryćer, Alfons ze Šunowa (Předsyda)
    2. Brusk, Franc z Worklec (Gmejna Worklecy)
    3. Bělk, Jan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
    4. Brojer, Ferdinand ze Swinjarnje (Gmejna Pančicy-Kukow)
    5. Brücknerowa, Siegrid z Noweje Wjeski (Gmejna Worklecy)
    6. Brycka, Maćij z Prawoćic (Gmejna Chrósćicy)
    7. Cyž, Tadej z Chrósćic (Gmejna Chrósćicy)
    8. Glawš, Tomaš z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
    9. Hanski, Sigmar z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
    10. Mikławšk, Alois z Worklecy (Gmejna Worklecy)
    11. Pjetaš, Franc z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
    12. Rjeda, Stefan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
    13. Šiman, Tadej z Chrósćic (Gemeinde Chrósćicy)
    14. Šołta, Michał z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
    15. Šwjedźina, Hanka z Miłoćic (Gmejna Njebjelčicy)
    16. Šwejda, Hubert z Miłoćic (Gmejna Njebjelčicy)
    17. Žur, Křesćan z Pěskec (Gmejna Njebjelčicy)
      1. Ryćer, Alfons ze Šunowa (Předsyda)
      2. Brusk, Franc z Worklec (Gmejna Worklecy)
      3. Bělk, Jan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
      4. Brojer, Ferdinand ze Swinjarnje (Gmejna Pančicy-Kukow)
      5. Brücknerowa, Siegrid z Noweje Wjeski (Gmejna Worklecy)
      6. Brycka, Maćij z Prawoćic (Gmejna Chrósćicy)
      7. Cyž, Tadej z Chrósćic (Gmejna Chrósćicy)
      8. Čórlich, Jurij z Konjec (Gmejna Ralbicy-Róžant)
      9. Hanski, Sigmar z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
      10. Hojer, Jan z Chrósćic (Gmejna Chrósćicy)
      11. Mögel, Maćij ze Serbskich Pazlic (Gmejna Njebjelčicy)
      12. Pjetaš, Franc z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
      13. Rjeda, Stefan z Pančic-Kukowa (Gmejna Pančicy-Kukow)
      14. Šołta, Michał z Róžanta (Gmejna Ralbicy-Róžant)
      15. Šwjedźina, Hanka z Miłoćic (Gmejna Njebjelčicy)
      16. Wałda, Dr. Beno z Worklec (Gmejna Worklecy)
      17. Žur, Křesćan z Pěskec (Gmejna Njebjelčicy)